cena: 0 CZK
tel.: 739 100 581  /  e-mail: info@gsmrepeater.cz
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
dnes: 5
týden: 243
celkem: 256179

Jak změřit signál - Apple

Jak změřit signál s AndroidemJak změřit signál s Applem

 

 

 

Jak změřit signál pokud máte telefon iPhone


- signál nám prosím vždy měřte POUZE v místech, kde by mohla být umístěna venkovní přijímací anténa jako je střecha, anténní stožárek, balkon atp.

- měření musí vždy probíhat vně objektu a obecně platí čím výše, tím lépe. Signál ve VNITŘNÍCH prostorách, které budeme v budoucnu vykrývat, nás nezajímá
 

Přinejmenším od dob antennagate u iPhonu 4 se poměrně často mluví o přesnosti indikátoru kvality signálu u smartphonů. Ti, kteří prázdným a zaplněným kroužkům v rohu displeje příliš nevěří, je mohou snadno nahradit číslem, které by mělo alespoň teoreticky poskytnout spolehlivější hodnotu.

Síla signálu se standardně měří v decibel-miliwattech (dBm). To znamená, že tato jednotka vyjadřuje poměr mezi naměřenou hodnotou a jedním miliwattem (1 mW), který označuje výkon přijímaného signálu. Pokud je tento výkon vyšší, než 1 mW, je hodnota v dBm kladná, pokud je výkon nižší, pak je hodnota v dBm záporná.

V případě signálu mobilních sítí u chytrých telefonů je výkon vždy nižší a před číslem v jednotce dBm je tedy znaménko pro zápor.

Na iPhonu je tuto hodnotu nejjednodušší zobrazit následujícím způsobem:

  1. V poli pro vytáčení čísla (Telefon -> Číselník) napište *3001#12345#* a klepněte na zelené tlačítko pro zahájení hovoru. Tento krok uvede zařízení do módu Field Test (standardně používaný při servisu).
  2. Jakmile se zobrazí obrazovka Field Testu, stiskněte a držte tlačítko spánku, dokud se nezobrazí obrazovka pro vypnutí. Telefon nevypínejte (pokud to uděláte, nic špatného se nestane, ale budete muset proces opakovat).
  3. Stiskněte a držte tlačítko plochy, dokud se nezobrazí plocha. Pak je už v levém horním rohu displeje místo klasických kroužků vidět číselná hodnota síly signálu v dBm. Klepnutím na toto místo lze přepínat mezi klasickým zobrazením a zobrazením číselné hodnoty.

Pokud budete chtít opět přejít zpět pouze ke klasickému zobrazení síly signálu, opakujte krok 1 a po zobrazení obrazovky Field Testu pouze krátce stiskněte tlačítko plochy.

 

Hodnoty v dBm jsou, jak je vysvětleno výše, u mobilních zařízení prakticky vždy záporné, přičemž čím blíže je je číslo nule (tedy má vyšší hodnotu s přihlédnutím ke znaménku záporu), tím silnější je signál. Ačkoliv se na čísla, které zobrazí smartphone, nelze zcela spolehnout, podávají mnohem přesnější údaj, než pouhé grafické vyjádření signálu. U toho totiž není zaručeno, jak přesně funguje a například i při třech zaplněných kroužcích mohou hovory vypadávat a naopak i jeden může v praxi znamenat dostatečně silný signál.

V případě hodnot v dBm, čísla vyšší než -50 (-49 a výše), jsou velmi málo častá a v zásadě by měly znamenat extrémní blízkost vysílače. Čísla od -50 do -70 jsou stále velmi vysoká a jsou adekvátní velmi kvalitnímu signálu. Průměrná a nejčastější síla signálu odpovídá -80 až -85 dBm. Pokud se hodnota pohybuje kolem -90 až -95, znamená to méně kvalitní signál, do -98 nespolehlivý, do -100 velmi nespolehlivý.

Síla signálu nižší než -100 dBm (-101 a níže) znamená, že je prakticky nepoužitelný. Je zcela normální, že se síla signálu pohybuje v rozpětí alespoň pěti dBm, přičemž na to mají vliv faktory jako počet zařízení připojených k věži, počet probíhajících hovorů, využívání mobilních dat apod.