Co je GSM repeater a jak vybrat správný zesilovač signálu?

Repeater nebo-li opakovač je elektronické zařízení, které převádí a zesiluje signál z míst, kde je dostatečný do míst kde je potřeba.


GSMrepater první generace | www.gsmrepeater.cz

Pro koho je GSM repeater určen?

Repeater je určen pro každého kdo z důvodu své nebo cizí bezpečnosti potřebuje kvalitní možnost mobilní komunikace. Zároveň díky repeateru zvýšíte, při komunikaci se zákazníky, telefonátů s rodinou, svůj komfort.

Dnes již není potřeba chodit telefonovat před dům nebo stát u otevřeného okna. 

Jak GSM zesilovače fungují?

GSM repeater funguje velmi jednoduše. Umístí se v budově do místa, kde signál není či je slabý, a propojí se kabelem s venkovní anténou. Repeater signál z venkovní antény pak převezme, zesílí a dále jej vysílá kolem sebe. Instalace je velmi jednoduchá, provoz nepotřebuje žádnou údržbu.

Námi prodávané zesilovače jsou plně duplexní (komunikace oběma směry zároveň). Nejsou omezeny počtem právě volajících, ani výběrem operátora. Mobilní operátoři dokonce odkazují své zákazníky přímo na nás a naše řešení.

Pro správné zjištění, odkud váš mobilní operátor vysílá, můžete použít stránku www.gsmweb.cz. Stránka se touto problematikou zabývá a je na ní mapa aktuálních vysílacích stanic mobilních operátorů.

Výběr přijímací antény

Pokud nevlastníte spektrální analyzér a máte nějaký z chytrých telefonů, je možné nainstalovat některou ze specializovaných aplikací, jako je NetMonster, která ukazuje sílu signálu pomocí hodnoty útlumu v dBm. Více o tom jak změřit signál. Hodnota vypadá nějak takto "-85dBm". Tuto hodnotu nám zašlete na info@gsmrepeater.cz. Spolu s hodnotou nám prosím pošlete svou adresu a požadovanou plochu pokrytí. V případě zájmu o instalaci nebo lokální průzkum napište prosím do emailu.

Úroveň signálu je potřeba vždy měřit v místě předpokládaného umístění přijímací antény vně objektu (anténní stožárek, komín). Hodnoty úrovně signálu ve vnitřních prostorách jsou neúčelné.

Dipol ATK-10

ideální pro místa, kde se signál nepřímo odráží. Širší záběr antény je vhodný pro skládání odrážených signálů z více směrů

Dipol ATK-20

úzce směrová - ideální pro místa, kde je volnější prostranství a signál od operátora k nám putuje z jednoho stabilního směru.
Mějte na paměti, že kde není žádný signál, není co zesilovat. Nabízíme také měření a profesionální instalace malých i velkých prostor se zaměřením spektrálním analyzérem.

Schéma zapojení | www.gsmrepeater.cz

 


K optimalizaci těchto webových stránek a našich služeb používáme cookies.