Typy repeaterů

Repeatery neboli česky opakovače signálu je možné rozdělit do několika skupin.


Podle architektury zpracování signálu

Repeatery a zesilovače od www.gsmrepeater.cz

Digitální

nastavování obvykle pomocí mobilní aplikace, bývají selektivní, nedochází k přenosu šumu. Vazba mezi anténami je z důvodu plné regulaci zisku vyloučena. Cenově bývají náročnější. Z naší nabídky doporučuji Cel-fi od Nextivity, jedná se o velmi precizně zpracovaný opakovač, který se sám aktualizuje a zajišťuje křišťálový přenos hlasu a velmi dobrý přenost datových přenosů.

Analogový s ALC

jednodušší, ale stále velmi používaná varianta zesilovače, dochází k přímému přenostu frekvence (vysílání) z venkovní antény do antény vnitřní, tudíž do prostoru. Instalace je v celku jednoduchá. Většina je vybavena útluovými dipy, kterými se přijímaný signál upravý na optimální úroveň.

Analogový s AGC

nejvíce používaná varianta zesilovače, při provozu dochází k přímému přenostu frekvence (vysílání) z venkovní antény do antény vnitřní, tudíž do prostoru. Není vybavený mechanickými dipy, k nastavení optimální úrovně signálu dochází pomocí elektroniky.


Podle zesilovaného pásma

LTE / 4G

různé frekvence, nejběžnější je LTE 800 Mhz. Přes pásmo LTE probíhají datové služby a je možné telefonovat s telefony podporující protokol VoLTE. Většina moderních telefonů pásmo VoLTE podporuje.

GSM / 2G - 900 Mhz

pásmo používané v ČR již od roku 1982, dodnes se jedná o pásmo, které pro hovorové služby podporují všechny telefony

UMTS / 3G - 2 100 Mhz

používané pásmo pro internet a hovory, pokud je jiná možnost doporučuji 3G nezesilovat. Jedná se o vysokou frekvenci a tu je náročnějšé šířit a téměř neprochází přes překážky (každá zeď tvoří útlum, vyšší frekvence = nižší prostupnost)


Výše jsou popsána nejběžnější a nejdůležitější pásma v ČR a SK.  Na tato pásma nabízíme širokou škálu zesilovačů. V případě, že potřebujete zesílit jiné pásmo nebo pásma jsme schopni zajistit zesilovač vyrobený přímo dle vašich požadavků.

Pokud si nejste jisti výběrem, případně máte speciální přání neváhejte nás kontaktovat.


K optimalizaci těchto webových stránek a našich služeb používáme cookies.