FAQ a dokumenty

Časté dotazy se kterými se na nás obracíte :

1. "Mám nainstalovaný repeater, na mobilním telefonu mám plný signál, ale při hovoru nastane problém a rozpadá se."

odpověď: Takto se nejčastěji projevuje slabý signál na příjmu. Mobilní telefon přijímá silný signál od vnitřní antény a indikuje tento stav. Při hovoru ovšem začne probíhat provoz přes externí anténu a tam nastane problém. Telefon špatnou kvalitu linky často indikuje snížením síly signálu v průběhu hovoru

řešení: Pokud máte na příjmu některou ze základních všesměrových antén, zkuste ji přemístit jinam či pořídit silnější. Obecně platí, že čím výše, tím lépe. Pokud vlastníte některou ze ziskových směrových antén, zkuste ji otočit jiným směrem.

2. "Žádná z výše uvedených rad úplně nepomohla, stále to není ono."

odpověď: Nabízíme a doporučujeme zakoupit o něco dražší repeater firmy Amplitec. Pokud máte od nás repeater, který nezvládl signál dostatečně převést, je možné jej do 14 dnů v originál stavu zaslat zpět a vyměnit jej s doplatkem za jiný. Oproti levnějším OEM repeaterům dokáží značkové dle verze zpracovat o 12 - 25dB slabší signály. Za tento peníz je tady kvalita opravdu poznat a vyplatí se připlatit. Je také možné zachovat původní antény. Všechny repeatery se snažíme osazovat stejnými konektory typu "N", aby byla zaručena co nejlepší kompatibilita s dalším naším sortimentem a nemuseli jste mít starosti s redukcemi.

3. "Příjem je dobrý, ale potřeboval bych dovykrýt ještě další prostory. Jak se to dělá?"

odpověď: Pro tyto účely se na repeater a nebo na konec kabelu u vnitřní antény našroubuje tzv. "splitter" (rozbočovač) a od něj se natáhne další kabel ke druhé vnitřní anténě.

4. "Nejsem si jistý s montáží, ať už z jakéhokoliv důvodu. Jak mám postupovat?"

odpověď: Můžete nám pomocí návodu na našich stránkách přes chytrý mobilní telefon naměřit "útlum signálu" v místě předpokládaného umístění přijímací antény a zaslat na posouzení, nebo od nás objednat montáž "na klíč". Orientační předběžnou nabídku se pokusíme vypracovat předem, po příjezdu Vám technik změří signál pomocí spektrálního analyzéru, navrhne optimální řešení a v případě zájmu provede instalaci dle Vašeho přání. V tomto případě se nemusíte ničeho bát a bude to skvěle fungovat.

5. "Které antény jsou určeny jako přijímací a které jako vysílací?"

odpověď: Je jedno, kterou anténu kam zapojíte. Z hlediska funkce stačí pouze dodržet, aby Vaše anténa podporovala pásmo, které zesilujete ( v ČR a SR bývají mobilními operátory využívána tato pásma: GSM900MHz, EGSM900MHz, DCS1800MHz, WCDMA2100MHz, LTE800MHz, LTE1800MHz, LTE2600MHz). V případě umísťování antény ven je pouze potřeba zakoupit anténu určenou do venkovních podmínek.

6. "Máte další dotaz?"

Kontaktujte nás... Rádi se Vám budeme věnovat pomocí telefonu, e-mailu, či osobně.

 

Dokumenty, které by Vás měly zajímat :

Všeobecné oprávnění VO-R/24/11.2008-16

Reklamační formulář DOC

Reklamační formulář PDF

Prohlášení o zpracování osobních údajů


K optimalizaci těchto webových stránek a našich služeb používáme cookies.

Souhlasím
Nastavení
Nesouhlasím