cena: 0 CZK
tel.: 739 100 581  /  e-mail: info@gsmrepeater.cz
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 47
týden: 378
celkem: 324658

Jak vybrat repeater

Máte slabý GSM signál, nebo jste zcela bez signálu uvnitř budov, kde potřebujete být na příjmu, volat a psát SMS? Vadí vám zhoršená kvalita přenosu či to, že jste úplně izolováni? Přinášíme řešení cenově dostupné pro každého! GSM repeatery (neboli opakovače či zesilovače) přesně tyto problémy řeší.

Pro koho je GSM repeater určen?

GSM repeatery jsou vhodné pro místa v budovách, kde je slabý nebo žádný signál. Zesiluje pásmo GSM 900MHz, využívané vždy po vesnicích mimo velká města, kde bývá ještě pásmo DCS 1800MHz a UMTS, 3G 2100MHz. Typické užití - v suterénu budov, garážích, na chatách, v budovách se silnými stěnami, přes které se signál nedostane apod.

Jak GSM zesilovače fungují?

GSM repeater funguje velmi jednoduše. Umístí se v budově do místa, kde signál není či je slabý, a propojí se kabelem s venkovní anténou. Repeater signál z venkovní antény pak převezme, zesílí a dále jej vysílá kolem sebe. Instalace je velmi jednoduchá, provoz nepotřebuje žádnou údržbu.

Námi prodávané GSM zesilovače fungují pro pásmo 900 MHz a jsou plně duplexní (komunikace oběma směry zároveň). Nejsou omezeny počtem právě volajících, ani výběrem operátora. Frekvence 900 MHz používají v ČR všichni tři mobilní operátoři (Vodafone, T-Mobile, O2), pokrytí tímto signálem se blíží 100% ČR. Mobilní operátoři dokonce odkazují své zákazníky přímo na nás a naše řešení.

Pro správné zjištění, odkud váš mobilní operátor vysílá, můžete použít stránku www.gsmweb.cz. Stránka se touto problematikou zabývá a je na ní mapa aktuálních vysílacích stanic mobilních operátorů.

Výběr přijímací antény

Pokud nevlastníte spektrální analyzér a máte nějaký z chytrých telefonů, je možné nainstalovat některou ze specializovaných aplikací, jako je NetMonster, která ukazuje sílu signálu pomocí hodnoty útlumu v dBm. Detailní návod na této stránce. Hodnota vypadá nějak takto "-85dBm". Tuto hodnotu použijete pro výběr optimálního řešení.

Repeatery ideálně pracují v rozsahu -50dBm až -80dBm dle výkonové verze repeateru. Čím je záporné číslo menší, tím je signál silnější. Uvedené hodnnoty jsou měřené na konci kabelu od přijímací antény po odečtení jejího zisku. Když například pomocí mobilního telefonu naměříme -90dBm, je potřeba odečíst zisk antény (Dipol ATK-10) 13dB. Výpočet -90dBm + 13dB = 77dBm na výstupu kabelu což ideálně odpovídá repeateru Amplitec C20C.

poznámka: úroveň signálu je potřeba vždy měřit v místě předpokládaného umístění přijímací antény vně objektu (anténní stožárek, komín). Hodnoty úrovně signálu ve vnitřních prostorách jsou neúčelné

 

Dipol ATK-10 - ideální pro místa, kde se signál nepřímo odráží. Širší záběr antény je vhodný pro skládání odrážených signálů z více směrů

Dipol ATK-20 - úzce směrová - ideální pro místa, kde je volnější prostranství a signál od operátora k nám putuje z jednoho stabilního směru

Mějte na paměti, že kde není žádný signál, není co zesilovat.

Nabízíme také měření a profesionální instalace malých i velkých prostor se zaměřením spektrálním analyzérem

Nabízíme i výkonnější varianty zesilovačů od výrobce Amplitec, které používáme při montážích například pro vykrytí velkých podzemních garáží apod. Pokud byste potřebovali takovou variantu, neváhejte se ozvat pro nezávaznou nabídku.

U zesilovačů je také důležité zajistit provoz při výpadku elektrické sítě, k tomuto Vám nabízíme značkový měnič napájení s velkou baterií, který zajistí bezchybný provoz pro více jak 10 hodin.