cena: 0 CZK
tel.: 739 100 581  /  e-mail: info@gsmrepeater.cz
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 51
týden: 382
celkem: 324662

Typy repeaterů

Máte slabý GSM signál, nebo jste zcela bez signálu uvnitř budov, kde potřebujete být na příjmu, volat a psát SMS? Vadí vám zhoršená kvalita telefonního hovoru či to, že jste úplně izolováni? Přinášíme řešení cenově dostupné pro každého! GSM repeatery (neboli opakovače či zesilovače) přesně tyto problémy řeší.

O jara roku 2015 Vám přinášíme i řešení se slabými signály pro přenosy rychlých mobilních dat ( 3G – UMTS, HSPA, CDMA a 4G – LTE). Tímto krokem došlo k výraznému rozšíření sortimentu a typů zesilovačů. Na začátku výběru produktu je tedy třeba provést rozhodnutí, jaký problém se signálem Vás trápí.

V případě, že si nejste jisti, nebo váháte, zavolejte nám na infolinku 326 550 673 v pracovní době od 8 do 16 hod., či napište e-mail. Velice rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodného typu produktu. Další variantou je využít službu vzdáleného průzkumu a nechat si navrhnout řešení na míru, samozřejmostí jsou i odborné montáže na klíč.

Zde Vám přinášíme bližší popis jednotlivých kategorií :

Jednopásmové zesilovače

Tyto zesilovače zesilují pouze jedno dané pásmo a tím tedy i službu. V této kategorii hledejte vhodný produkt, pokud chcete zesílit mobilní signál pro volání nebo rychlá data. Tyto zesilovače neumí zesilovat obojí naráz.

  • Typ GSM – základní typy zesilovačů, produkty OEM, které zesilují pouze pásmo GSM. Toto pásmo používají všichni naši operátoři v ČR pro pokrytí většiny území. Vhodné například na chalupy, chaty a do míst, kde máte před domem kvalitní signál na svém telefonu, ale uvnitř domu již ne (pověstné – „skoč si zavolat před dům“, nebo „za komínem je signál“ apod.)
  • TYP GSM + EGSM – jedná se o rozšíření pásma o postranní subpásma. Již pouze značkové produkty, které zesilují pásmo GSM včetně postranních pásem EGSM. Tato subpásma používají operátoři zejména v pohraničních a velkých městech, kde je hodně vysílačů a pásmo GSM je plné. Značkové zesilovače mají také možnosti nastavení citlivosti apod. Ideální řešení, pokud máte před domem slabší signál, bydlíte v pohraničí či u velkého města, nebo přímo v něm (na ulici signál  v plné kvalitě, ale například v suterénu budovy, podzemních garážích apod. je signál špatný, či zcela chybí). Tyto značkové GSM zesilovače dokážou zesílit i základní datové služby staršího typu EDGE a GPRS a v některých lokalitách i LTE od operátora Vodafone, který tuto službu provozuje na subpásmu EGSM.
  • Typ 3G – tyto zesilovače Vám zesílí internetové připojení typu 3G. Velmi používané všemi operátory po celém území ČR. Tento typ zesilovačů ovšem nezesiluje telefonní hovory. Proto je vhodný pouze do oblastí, kde máte stabilní signál a na mobilu vám nechodí 3G. Vhodné zejména do měst.
  • Typ LTE – tyto zesilovače Vám zesílí nejrychlejší mobilní internetové připojení typu LTE, které se nyní velmi rychle rozvíjí. Tento typ zesilovačů ovšem nezesiluje telefonní hovory. Proto je vhodný pouze do oblastí, kde máte stabilní signál a na mobilu vám nechodí LTE.

Kombinované zesilovače

Tyto zesilovače zesilují dvě pásma a tím tedy i dvě služby naráz. Jedná se o značková zařízení, která vám zesílí zároveň telefonní hovory, tak rychlá mobilní data. Zde si musíte vybrat pouze vhodný typ pro zesílení kombinace, kterou požadujete. Možnosti jsou :

  • GSM + 3G
  • GSM vč. EGSM + 3G
  • GSM vč. EGSM + LTE

Tak, jak se používají i různá pásma, tak je nutné vybírat i vhodné antény. Zde je však již dělení mnohem jednodušší. Buď vybíráte antény ze sekce GSM vč. EGSM anebo antény širokopásmové pro dříve uvedené pásmo a vyšší pásma pro rychlé datové přenosy.